"HalfAWoman2" ("Półkobieta2")

wideo, Polska, 2005.
scenariusz, reżyseria, zdjęcia, montaż, scenografia: Jacek Malinowski
actorzy: Joan Fitzsimmons, Olga Ziemska, Piotr Głowacki,
producenci: Jacek Malinowski, Greg and Irene Kwiatek
współpraca: Suzan Shutan, Małgorzata Ciołek, Marta Wójcicka,
Małgorzta Ignatowska, Marek Malinowski i inni.

"HalfAWoman2" jest kontynuacją filmu "HalfAWoman". Opowiada historię Joan (tytułowa Półkobieta), która przyjeżdża do Polski aby wziąć udział w nagraniu reklamy butów dla firmy Buta. Joan przyjeżdża wraz z Olgą, która jej towarzyszy jako opiekunka - wolontariuszka. Olga pomaga Joan poruszać się i w szerszym sensie egzystować w świecie. Kolejny bohater filmu - Piotr jest producentem reklamy, odpowiedzialnym za jej koncept i realizację.

Po obejrzeniu pierwszego filmu "HalfAWoman" w galerii, Piotr wpada na pomysł zaangażowania pozbawionej nóg kobiety do reklamy butów, aby reklama była niezwykła i szokująca. Jacek jest kamerzystą i reżyserem, który zna Joan z poprzedniego filmu - to on jest autorem "HalfAWoman" i to on umożliwił Piotrowi kontakt z Joan. Wszystkie wymienione postacie spotykają się w Warszawie aby wykonać pracę. Jacek dokumentuje spotkanie w pokoju hotelowym lub apartamencie, w którym zatrzymali się goście. Nie kręci samego procesu powstawania reklamy, raczej prywatne rozmowy i czas poza planem i w przerwach w pracy.

Przed końcem filmu widzimy jednak pierwszy montaż reklamy. Film kończy się sceną w ogrodzie, podczas garden party wydanej na cześć Joan przez agencję Piotra, jako podziękowanie Joan za bycie twarzą firmy "Buta".

fragmenty filmu: